Симсън има 36, а Ейтън има 33 при победата на Портланд със 106-102 над Хоукс
AP News | 2024-03-14 | 06:40:22

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Анфърни Симонс отбеляза 36 точки и Портланд Трейл Блейзърс удържаха Атланта Хоукс за 106-102 победа в сряда вечерта.

ДеАндре Айтън добави рекордните за сезона 33 точки и 19 борби за Портланд, който загуби четири от последните си пет мача.

Деджунте Мъри имаше 40 точки, една по-малко от рекорда си за сезона, за Хоукс в първото от 11-дневното гостуване с пет мача, най-дългото за отбора през сезона.

p>Блейзърс изоставаха с цели 16 точки през първото полувреме, но намалиха разликата през третата четвърт и водеха с 82-75 до последния период.

Ястребите дръпнаха в рамките на 95-91 при тройка на Мъри. Тройката на Саймънс даде на Портланд 99-93 възглавница, но Клинт Капела отговори със забивка и отлагане, за да направи резултата 101-97.

След пауза на Мъри за Атланта с 1:22 до края, Симонс пропусна флоутър. Но Матис Тибул блокира Богдан Богданович от другата страна, запазвайки Портланд напред. Саймънс направи наказателни удари 22,2 секунди преди края, за да направи играта за четири точки.

Тройката на Мъри доведе Атланта до 103-102 17,1 секунди преди края. Айтън изпълни първия от два наказателни удара и Портланд удържа победата.

Хоукс бяха засегнати от контузии. Последният беше Saddiq Bey, който скъса ACL на лявото си коляно по време на загубата със 116-103 от Ню Орлиънс в неделя вечерта. През втория си сезон с Хоук Бей отбелязваше средно 13,7 точки и 6,5 борби.

Богдан Богданович игра за Атланта въпреки заболяване, което отборът обяви по-рано през деня. Джейлън Джонсън също беше аут с изкълчен десен глезен.

За Портланд Джерами Грант беше аут с болки в дясното сухожилие, присъединявайки се към списък с отсъстващи Трейл Блейзърс, включващ Малкълм Брогдън (десен лакът) и Шаедън Шарп (коремна хирургия). Новобранецът Скот Хендерсън беше с ограничение на минутите.

Блейзърс приключваха домакинството от шест мача с последователни мачове срещу Хоукс и Ню Йорк Никс в четвъртък вечер.

Покриването на Де’Андре Хънтър завърши серия от 15-0 на Атланта през първото полувреме, която даде преднина на Хоукс с 33-17. Anfernee Simons вкара тройка, която намали разликата до 52-47 на полувремето.

Мъри поведе всички голмайстори през първото полувреме с 24 точки при стрелба 10 от 13. Той отбеляза четири тройки и завърши с шест.

Тройката на Далано Бантън доведе Портланд до 58-57 през третата четвърт. Портланд дръпна напред с джъмпера на Айтън.

Hawks: Посетете Jazz в петък вечер.

Трейл Блейзърс: домакин на Никс в четвъртък вечер.